Volgende week treft Borgerhout/GW Floriant in de Topleague finale
Herbekijk de wedstrijd hier
Borgerhout/GW
Dames : Ellen Saey - Britt Saey (1)- Daphne Van Den Bossche - Elke Ledent (1)
Heren : Roy Van Laeken (2) - Glenn Pauwels (4) - Kian Amorgaste (1) - Jarni Amorgaste (7)
wissels: Elke Gijsen - Jaro Peeters
Kwik
Dames: Liesbet Bollaerts (3) - Shari Rubens (1) - Stien Reyntjens (1) - Amber Wuyts (1)
Heren: Alec Verlinden (1) - Matthias Bellaert (1) - Cedric Schoumacker (2) - Jordy Antes (1)
wissels: Julie Verlinde - Rowen Linders (2)
De tweede halve finale tussen Borgerhout/GW en Kwik werd geen hoogstaande wedstrijd. Beide teams tekenden voor een verdedigend duel en zo was het langs beide kanten moeilijk om onder de druk uit te komen. Daardoor kregen we veel afstandsschoten en vaak geforceerd wat resulteerde in een erg laag afwerkingspercentage : 15% bij Borgerhout/GW en 13% bij Kwik.
Bij Borgerhout/GW kon men rekenen op Glenn Pauwels in de eerste helft en aanvoerder Jarni Amorgaste in de tweede periode voor de nodige treffers. Bij Kwik werden de schutters goed aan banden gelegd zodat niemand echt kon excelleren. De ingevallen Rowen Linders zorgde wel met 2 treffers op rij voor terug wat hoop in de geel-zwarte rangen, maar werd daarna ook verdedigend goed opgevangen.
De openingsfase ging gelijk op tot 4-4 na zo’n 10 minuten wedstrijd. Dan nam Borgerhout/GW een 2 punten voorsprong, maar Liesbet Bollaerts reageerde gepast met een fraaie doorbraak: 6-5. Borgerhout/GW lukte dan 3 treffers op rij, maar opnieuw via Bollaerts en Verlinden kwam Kwik tot op 9-7. Glenn Pauwels counterde gepast en zorgde voor de 10-8 ruststand.
Kwik miste dan letter en figuurlijk de aanvang van de tweede helft want het liet 2 strafworpen, waarvan 1 zelfs hernomen mocht worden, onbenut. Aan de overzijde zorgden 2 treffers van Jarni Amorgaste voor de 12-8.
Bij Kwik kwam dan Rowen Linders op het terrein en hij gaf direct zijn visitekaartje af door tweemaal op rij te scoren: 12-10 na 7 min. De Kwik-aanhang ging er terug vol tegenaan en als Borgerhout/GW ook miste vanop 2,5 meter zagen ze een kans voor hun team.
Maar zoals aangegeven konden de zebra’s rekenen op hun aanvoerder en die zorgde voor de 14-10 na 10 minuten in de tweede helft. Shari Rubbens met 2 doelpunten op rij bracht Kwik nog op een achterstand van 2 maar via de broers Amorgaste Borgerhout/GW terug naar een comfortabele 4 doelpunten voor met nog 5 minuten op de klok. Enkel Kwik zorgde nog voor een score in de slotfase.
Volgende week treft Borgerhout/GW Floriant uit Merelbeke in de finale.